Pierwszym krokiem w konkursie jest rejestracja własnego adresu email. W tym celu na stronie rejestracji wpisujemy adres email (np. [email protected]), hasło i jego powtórzenie. 
Na podany przez nas email dostaniemy wiadomość z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć. W przypadku braku maila, upewnijmy się, czy wiadomość nie została skierowana do zakładki SPAM. 
Można zarejestrować się także poprzez konto Facebook. Wystarczy kliknąć w przycisk ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ FACEBOOK.
Po kliknięciu w link aktywacyjny zostaniemy przeniesieni do zakładania klubu. Najpierw wpisujemy wymyśloną przez nas nazwę (musi być unikalna, minimum 3 znaki, maksimum 18). Kolejnym krokiem jest wybór lig klubowej i regionalnej. Następnie wpisujemy swój pseudonim (minimum 3 znaki, maksimum 18), imię i nazwisko. Poniżej tych okienek decydujemy - czy w klasyfikacjach konkursowych ma się pokazywać nasze imię i nazwisko, czy pseudonim.
Spośród wszystkich siatkarek grających w TAURON Lidze "kupujemy" dwanaście (3 środkowe, 3 przyjmujące, 2 atakujące, 2 rozgrywające, 2 libero), pamiętając, że musimy zmieścić się w budżecie, który wynosi 25 milionów wirtualnych złotych. Przypominamy również, że z jednego ligowego klubu może się znaleźć w naszej drużynie co najwyżej 2 siatkarki. Zawodniczki kupuje się, klikając w zieloną ikonę plusa w ostatniej kolumnie tabelki lub w nazwisko.

Po zakupie 12 zawodniczek decydujemy, które będą grać w składzie podstawowym, a które zostaną rezerwowymi. Spośród rezerwowych wyznaczamy jedną (funkcja: punktująca rezerwowa), której połowa zdobytych punktów w najbliższej rundzie spotkań będzie się liczyć do punktacji naszej drużyny (przy nieparzystej liczbie punktów wynik zaokrąglamy w górę) Żeby zawodniczkę z rezerwy przesunąć do składu podstawowego musimy najechać kursorem na jej koszulkę, złapać i przeciągnąć (mechanizm drag&drop) w miejsce zawodniczki, która zostanie rezerwową. Ostatnim krokiem jest wybór kapitana i jego zastępcy. 
Do czasu rozpoczęcia pierwszego meczu 1. kolejki, dokładniej określonego w komunikacie na stronie lsk.wygrajsiatkarskalige.pl, możemy robić dowolną liczbę transferów, zmieniać kapitana i jego zastępcę, punktującą rezerwową, przesuwać zawodniczki do składu rezerwowego i odwrotnie.
25 milionów wirtualnych złotych - tyle wynosi budżet na zakup 12 siatkarek.
W rezerwie zawsze będziemy mieć po jednej zawodniczce na każdą pozycję. Spośród rezerwowych wyznaczamy jedną (funkcja: punktująca rezerwowa), której połowa zdobytych punktów w najbliższej rundzie spotkań będzie się liczyć do punktacji naszej drużyny (przy nieparzystej liczbie punktów wynik zaokrąglamy w górę). W przypadku, gdy którakolwiek z zawodniczek podstawowych nie wystąpi w prawdziwym spotkaniu w TAURON Lidze, zostanie ona zastąpiona zawodniczką rezerwową, występującą na tej samej pozycji. Czyli rezerwowa atakująca, może zastąpić tylko podstawową atakującą.

W przypadku gdy w Klubie nie zagra w kolejce np. dwie podstawowe środkowe, a zagra rezerwowa środkowa, to dla Klubu w kolejce będzie punktować sześć zawodniczek. Podobnie w sytuacji, gdy niegrająca zawodniczka ze składu podstawowego, występuje na pozycji punktującej rezerwowej. Ale uwaga, w tym przypadku punktująca rezerwowa wchodzi do składu podstawowego. .
Po każdej kolejce możemy w swojej drużynie sprzedawać i kupować siatkarki. Dwa pierwsze transfery są za darmo, tzn. z konta punktowego najbliższej kolejki nie zostanie odjęta prowizja. Sprzedając jednak kolejną siatkarkę (trzecią, czwartą itd.), zapłacimy prowizję za transfer - ta prowizja to minus 5 punktów. Zasada ta nie obowiązuje przed startem rozgrywek, a także w przypadku, gdy już w trakcie konkursu zakładamy nową drużynę.
W trakcie edycji konkursu dostępne dla menedżerów są dodatkowe aktywności.
Dzika Karta uprawnia do przeprowadzenia nielimitowanej liczby transferów bez ponoszenia prowizji. W trakcie edycji konkursu może zostać użyta dwa razy. Pierwszy raz w fazie zasadniczej rozgrywek TAURON Ligi, drugi - w fazie play-off.
Uruchomienie aktywności Rezerwowa 100% powoduje, że do punktacji naszej drużyny będą się liczyć wszystkie punkty naszej punktującej rezerwowej, a nie tylko połowa punktów. W trakcie edycji konkursu bonus Rezerwowa 100% może zostać użyty tylko raz i tylko w fazie zasadniczej rozgrywek TAURON LIGI.
Kapitanów dwóch w jednej drużynie? W Wygraj Ligę Siatkówki Kobiet to jest możliwe. Kapitan i jego zastępca punktują podwójnie. W trakcie edycji konkursu Kapitanów dwóch może zostać użyte tylko raz i tylko w fazie zasadniczej rozgrywek TAURON LIGI.
Każdy menedżer może założyć własną ligę prywatną i zaprosić do niej znajomych lub innych uczestników konkursu. Są dwa rodzaje lig - klasyczne i head-to-head.
W lidze klasycznej zespoły tworzą ranking, w którym o kolejności w tabeli decyduje liczba punktów w całym konkursie. Ligi klasyczne mają swój własny ranking. Suma punktów piętnastu najlepszych zespołów klasyfikuje ligę w klasyfikacji. Do ligi klasycznej można dołączyć w dowolnym momencie w trakcie edycji.
Drużyny biorące udział w lidze head-to-head utworzą do końca edycji zestawy par. Za zwycięstwo w bezpośrednim starciu przyznajemy 3 punkty, za remis 1 pkt. Czas na założenie ligi, a także dołączenie do niej, jest tylko do momentu rozpoczęcia pierwszej kolejki danej edycji. Menedżer może też dołączyć do 10 innych lig prywatnych..
Po założeniu pierwszej drużyny wystarczy w menu po zalogowaniu kliknąć w przycisk MOJE DRUŻYNY, a następnie w + dodaj nową. Jedna osoba może założyć 5 klubów, wszystkie za darmo.

1) Za udział w meczu (wszystkie pozycje oprócz libero):

- zawodniczka składu podstawowego: 2 pkt.

- zawodniczka rezerwowa: 1 pkt.

- libero (zawsze): 1 pkt.

2) Za wynik mecz (wszystkie pozycje):

- za wynik 3:0, 3:1 - 3 pkt.

- za wynik 3:2 - 2 pkt.

- za wynik 2:3 - 1 pkt.

3) Za tytuł MVP: 3 pkt.

4) Atakująca:

- za punkt w meczu: 1 pkt.

- za asa serwisowego: 2 pkt.

- za blok: 2 pkt.

5) Środkowa:

- za punkt w meczu: 1,5 pkt. (z zaokrągleniem w górę w przypadku "połówek")

- za asa serwisowego: 2 pkt.

- za blok: 2 pkt.

6) Rozgrywająca:

- za punkt w meczu: 3 pkt.

- za asa serwisowego: 3 pkt.

- za blok: 2 pkt.

Premia za wynik - podstawowa rozgrywająca:

- za wynik 3:0 - 10 pkt.

- za wynik 3:1 - 7 pkt.

- za wynik 3:2 - 4 pkt.

- za wynik 2:3 - 1 pkt.

Premia za wynik - rezerwowa rozgrywająca (co najmniej jeden set rozpoczęty w składzie podstawowym):

- za wynik 3:0 - 5 pkt.

- za wynik 3:1 - 3 pkt.

- za wynik 3:2 - 2 pkt.

7) Przyjmująca:

- za punkt w meczu: 1 pkt.

- za asa serwisowego: 2 pkt.

- za blok: 2 pkt.

Punkty za procentową dokładność przyjęć (co najmniej 11 przyjęć w meczu):

- 81% - 100% - 10 pkt.

- 66% - 80% - 8 pkt.

- 51% - 65% - 6 pkt.

- 36% - 50% - 4 pkt.

- 26% - 35% - 2 pkt.

Punkty za procentową dokładność przyjęć (suma przyjęć: od 5 do 10):

- 81% - 100% - 5 pkt.

- 66% - 80% - 4 pkt.

- 51% - 65% - 3 pkt.

- 36% - 50% - 2 pkt.

- 26% - 35% - 1 pkt.

8) Libero:

Punkty za procentową dokładność przyjęć (co najmniej 11 przyjęć w meczu):

- 81% - 100% - 20 pkt.

- 66% - 80% - 16 pkt.

- 51% - 65% - 12 pkt.

- 36% - 50% - 8 pkt.

- 26% - 35% - 4 pkt.

Punkty za procentową dokładność przyjęć (suma przyjęć: od 5 do 10):

- 81% - 100% - 10 pkt.

- 66% - 80% - 8 pkt.

- 51% - 65% - 6 pkt.

- 36% - 50% - 4 pkt.

- 26% - 35% - 2 pkt.

9) Punktującej rezerwowej do punktacji konkursowej drużyny zaliczamy połowę punktów ze zdobyczy w kolejce (przy nieparzystej liczbie punktów wynik zaokrąglamy w górę).


Załóż klub, zaproś znajomych, wygrywaj nagrody!


Zarejestruj się teraz!